• ppapco@yahoo.com
  • ایران - مشهد، فکوری 59، پلاک2

دستگاه قابل حمل تصفیه آب های سطحی

آب آشامیدنی از نیازهای اساسی انسان است. امروزه وجود منابع آب در کشورها، امتیازی بزرگ برای توسعه و پیشرفت آن کشور محسوب می شود. کمبود آب، مشکلات کیفیت آب و عدم دسترسی همگان به آب آشامیدنی سالم در سطح کشور ایجاب می کند، که مدیریت تامین آب بازنگری جدی شود. کشور ما و بویژه استان پهناور سیستان و بلوچستان به دلیل گستردگی و پراکندگی جمعیت با مشکل اساسی کمبود آب آشامیدنی سالم و بهداشتی مواجه هست. در مناطقی جنوبی این استان بیشتر از آب های ساکن سطحی و فصلی استفاده می شود که آلودگی میکروبی و باکتریایی دارد و حاوی پاتوژن های بیماری زا هستند. متاسفانه سالیانه کودکانی در این مناطق به دلیل عدم دسترسی به آب سالم و لوله کشی و در هنگام استفاده از این تالاب ها مورد حمله گاندوها قرار می گیرند و جان خود را از دست می دهند و یا منجر به قطع عضو می شود.

یکی از روش های تامین آب آشامیدنی در این منطقه استفاده از پتانسل آبی وضع موجود می باشد. در وضعیت موجود تعداد  200روستا وجود دارد که آب مورد نیاز خود را از هوتک ها تامین می کنند. گستردگی این استان و پراکندگی منابع آبی سبب شده تا امکان تصفیه منابع بزرگ آبی و سپس انتقال آن به اقصی نقاط استان نباشد، لذا بایستی روشی برای تصفیه پیشبینی گردد تا بتوان از این منابع بهره برد. دستگاه تصفیه آب قابل حمل یکی از بهترین گزینه ها برای تامین آب مورد نیاز این مناطق از منابع سطحی میباشد.

این دستگاه سبک، ساده، قابل حمل و مقرون به صرفه بدون هیچگونه نیاز به استفاده از انرژی الکتریکی میباشد. عمدتا در مناطق دور افتاده و شرایط سخت قابل استفاده بوده و قادر به تامین نیاز آب آشامیدنی برای ده ها تا صدها نفر تنها با یک سیستم تصفیه میباشد. دستگاه دارای بازدهی بالا و بسیار سبک بوده،  18کیلوگرم وزن دارد و بدون نیاز به برق می تواند 500 لیتر در ساعت که معادل آب آشامیدنی حدود 2000 نفر در شبانه روز ظرفیت دارد.

شرایط عملیاتی

حداکثر فاصله منبع آب ورودی تا دستگاه:  50متر

✓ فشار عملیاتی:  1.5- 0.3اتمسفر

✓ میانگین ظرفیت عملیاتی ( در فشار  1اتمسفر )  500لیتر بر ساعت

✓ دستگاه تصفیه آب موبیل یک راه حل منحصر بفرد برای رفع مشکل نیاز به آب آشامیدنی قابل اعتماد و با کیفیت بالا برای تعداد قابل توجهی از مردم در شرایط بسیار دچار ( فقدان پرسنل فنی ماهر، فقدان انرژی الکتریکی و …) میباشد.

افتخارات